Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

Świąteczne spotkanie w bibliotece we Wrzącej

Utworzono dnia 12.12.2017

W dniu 11.12.2017r. w bibliotece we Wrzącej odbyło się spotkanie przygotowujące dzieci na zbliżające się święta.. Uczestnicy zapoznali się z pouczającą historią goblina Pagórka w opowiadaniu "Czerwone sanki dla Goblina" w serii Bajki z morałem dzięki której uczestnicy nauczyli się jak ważne jest dzielienie się.. Następnie odbyły się warsztaty tworzenia kartek świątecznych i każdy stworzył swoją świąteczną, wyjątkową i bardzo kolorową kartę.. mam nadzieję, że podarowane kartki kochanym osobom sprawią wiele radości :)

czytaj dalej na temat: Świąteczne spotkanie w bibliotece we Wrzącej

Andrzejki w GBP we Wrzącej

Utworzono dnia 05.12.2017

Koniec listopada to czas tradycyjnych andrzejkowych zabaw. 30 listopada 2017r. w bibliotece we Wrzącej odbyło się spotkanie andrzejkowe dla dzieci i młodzieży. Na kilka godzin biblioteka zamieniła się w „Magiczną krainę”. Na początku dzieci poznały tradycję wróżb andrzejkowych, dowiedziały się z książki "Polskie obrzędy i zwyczaje"  Barbary Ogrodowskiej kim był św. Andrzej i jak wyglądał ten wieczór, gdy żyły jeszcze nasze prababcie. Następnie przeszliśmy do wróżb..poznawanie imion swoich przyszłych partnerów,  rzucanie monetą do miski z wodą , aby dowiedzieć się czy nasze marzenia się spełnią, magiczny krąg, mowa kwiatów,  o czym marzysz, kim będę w przyszłości. Śmieszną zabawą była wróżba z butami, która dawała odpowiedź kto pierwszy z uczestniczących w zabawie weźmie ślub.

Wróżby przeplatane były konkursami, najbardziej uczęstnikom spodobał się konkurs w rozpoznawanie smakołyków i oczekiwanie czy wybiorą do spróbowania coś słodkiego, kwaśnego, gorzkiego, miękkiego czy twardego.. Śmiech, zaskoczenie, krzywienie się czy słodka niespodzianka.. super zabawa.

Ten wyjątkowy dzień magii, czarów i odkrywania przyszłości zakończył się słodkim poczęstunkiem. Andrzejkowy wieczór okazał się fantastycznym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. 

czytaj dalej na temat: Andrzejki w GBP we Wrzącej

Kreatywna świąteczna sobota w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 02.12.2017

Kolejna tym razem świąteczna kreatywna sobota już za nami. Powstały piękne kartki okolicznościowe. Było dużo śmiechu i wzajemnej współpracy dzieci i rodziców.

Andrzejki w GBP w Kobylnicy

Utworzono dnia 01.12.2017

Andrzejki obchodzone są w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, czyli w Wigilię dnia św. Andrzeja. W naszej Bibliotece dzień czarów, magii i odkrywania przyszłości miał miejsce w środę  29 listopada. Biblioteka stała się miejscem tajemniczych wróżb.  Było przebijanie szpilką serca z imionami, wróżenie z kolorów, numerów. Nie zabrakło także dobrych książek- oczywiście o wróżbach i wróżkach.

czytaj dalej na temat: Andrzejki w GBP w Kobylnicy

Promocja tomiku poetyckiego "Niedopowiedzenia" w ZOL w Kobylnicy

Utworzono dnia 28.11.2017

Wiersze z tomiku przeczytali: kierowniczka ZOL Zofia Szulc, Bogusław Matuszkiewicz oraz autorki wierszy umieszczonych w tomiku: Genowefa Błaszczak-Wróblewska i Barbara Nibelska. Spotkanie uświetnił występ Genowefy Błaszczak-Wróblewskiej oraz recital Anny Poźlewicz.

czytaj dalej na temat: Promocja tomiku poetyckiego "Niedopowiedzenia" w ZOL w Kobylnicy

Z DKK dzieci w GBP w Kobylnicy odkrywały kosmos

Utworzono dnia 28.11.2017

Tym razem omawialiśmy książkę pt. "Jak wysoko jest niebo".Po wspólnym czytaniu i pasjonującej rozmowie dzieci zostały poddane trudnemu sprawdzianowi z posiadanej wiedzy na temat kosmosu oraz sprawności fizycznej. Wszystko po to by zyskać tytuł astronauty. Mimo, że były wyjątkowo trudne wszystkie dzieci zdobyły zaszczytny tytuł i okolicznościowe plakietki.

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny