Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

Wakacyjne czytanki w Kwakowie

Utworzono dnia 28.07.2017

Dnia 28 lipca 2017 r. w bibliotece w Kwakowie odbyło się wspólne czytanie najmłodszych czytelników, czytali wesołe wierszyki  Wioletty Piaseckiej pt.” Krówka modnisia”. Dzieci czytając bawiły się wyśmienicie.

czytaj dalej na temat: Wakacyjne czytanki w Kwakowie

Wakacje w bibliotece we Wrzącej.

Utworzono dnia 06.07.2017

W dniach 3-5 lipca w bibliotece we Wrzącej odbywały się zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży, które sprawiły frajdę, radość, zabawę i łakocie dla uczestników. 

Pierwszy dzień wakacji w bibliotece rozpoczęły zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci zapoznały się z grami i zabawami ich rodziców.. gra w klasy, w zbijaka, ciuciu babkę, babę jagę, skakanie na skakance czy w gumę.. Zabawy znane, lecz niestety w dzisiejszych czasach komputerów, gier elektronicznych zapominane. Uczestnicy wspólnie spędzili aktywnie czas, a rywalizacja i zawody sprawiły wiele uciechy i radości.

W kolejny dzień odbyło się wielkie wydarzenie- Parada Bajkowa! Każdy z uczestników mógł chociaż na chwilę przemienić się w ulubioną postać bajkową.. księżniczkę, wróżkę, batmana czy supermena. Dla każdego znalazł się strój i wyruszyliśmy na Paradę po Wrzącej. Każdy z napotkanych mieszkańców mógł wziąść udział w naszej bajkowej zgadywance, a za odgadnięcie jej otrzymał medal "Super Znawcy Bajek". Dzieci bardzo cieszyły się z możliwości sprawdzenia wiedzy bajkowej swoich rodziców, dziadków, a następnie same stworzyły bajkową postać poprzez kolorowankę. 

Trzeci, niestety ostatni dzień wakacji w bibliotece poświęcony był zajęciom kulinarnym.. Idealny dla łasuchów, którzy jak Kubuś Puchatek lubią małe co nieco...chrupiące, cieplutkie gofry, słodka bita śmietana, kolorowe, różnobarwne galaretki, soczyste brzoskwinie i domowe dżemy sprawiły, że ten dzień był bajecznie pyszny!!

czytaj dalej na temat: Wakacje w bibliotece we Wrzącej.

Lato w bibliotece w Kwakowie

Utworzono dnia 05.07.2017

Uczniowie pożegnali już szkolne mury, zapomnieli o ocenach i uwagach, nie słyszą  ponaglającego dźwięku dzwonka wzywającego na kolejną matematykę, przyrodę czy historię… Wakacje rozpoczęły się na dobre a dzieci dziarsko ruszyły do... biblioteki! Tam bowiem czekała na...

czytaj dalej na temat: Lato w bibliotece w Kwakowie

Spotkanie z Afryką

Utworzono dnia 02.07.2017

Druga kreatywna sobota już za nami. Tym razem przenieśliśmy się do ciepłej Afryki.

czytaj dalej na temat: Spotkanie z Afryką

Lato w bibliotece

Utworzono dnia 29.06.2017

Dziś odwiedziły nas dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku,
które postanowiły w ramach letniego wypoczynku  odwiedzić  naszą bibliotekę.

czytaj dalej na temat: Lato w bibliotece

Z literacką wizytą w klubie dziecięcym Junior

Utworzono dnia 29.06.2017

Czy maluszki lubią czytać książki? Oczywiście! Udowodniły to dzieci z klubu „Junior” w Kobylnicy.

czytaj dalej na temat: Z literacką wizytą w klubie dziecięcym Junior

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny