Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzenia

AKTUALNOŚCI:

Promocja almanachu poetów Gminy Kobylnica pt. "Niedopowiedzenia" i wsytawa plastyczna podczas Balu Seniora w bibliotece we Wrzącej.

Utworzono dnia 16.10.2017

W dniu 14.10.2017r. (sobota) w trakcie Balu Seniora w bibliotece we Wrzącej odbyła się promocja almanachu poetów Gminy Kobylnica "Niedopowiedzenia". Dwunastu autorów tomiku to ludzie kilku pokoleń. Najstarsi z nich pierwsze kontakty z kulturą i literaturą łączą z bolesnymi i dramatycznymi osobistymi doświadczeniami oraz traumatycznymi losami naszej Ojczyzny- czasów II Wojny Światowej, wspomnień odnoszących się do lat 60., 70., 80. i 90. minionego wieku. Reprezentanci  pokolenia najmłodszego to sfera przeżyć i doświadczeń osobistych, próby definiowania emocji językiem aspirującym do miana poezji. Wśród poetyckich obrazów samoistnie wyodrębniają się te, które skupiają się wobec wspomnień i czułości.  Spotkanie uświetniła wystawa malarstwa pani Romany Małeckiej, która osobiście uczestniczyła w wystawie i udzielała odpowiedzi na zadawane przez gości pytania dotyczących jej prac.  Wiersze z promowanego tomiku w takcie Balu Seniora były czytane przez specjalnie zaproszonych gości. Miłą niespodzianką dla zaproszonych gości okazało się losowanie, dzięki któremu dwie osoby wygrały tomik poezji "Niedopowiedzenia. Serdecznie gratulujemy.

czytaj dalej na temat: Promocja almanachu poetów Gminy Kobylnica pt. "Niedopowiedzenia" i wsytawa plastyczna podczas Balu Seniora w bibliotece we Wrzącej.

Warsztaty literacko - florystyczne DARY JESIENI

Utworzono dnia 13.10.2017

„Posypały się listeczki dookoła, to już jesień te listeczki z wiatrem woła...” Jesień była dla nas inspiracją do ciekawych zajęć. Czytaliśmy jesienne wierszyki między innymi Lucyny Krzemienieckiej, Ewy Szelburg – Zarębiny, Władysława Broniewskiego,...

czytaj dalej na temat: Warsztaty literacko - florystyczne DARY JESIENI

Spotkanie autorskie z Joanną Wachowiak

Utworzono dnia 11.10.2017

potkanie autorskie z Joanną Wachowiak
6 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w Słonowicach odbyło się spotkanie z Joanną Wachowiak . Pierwsze utwory pani Joasia pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś, kto domagał się opowieści. Była to jej córka, która jest dla niej ogromną inspiracją. Jako autorka książek dla dzieci zadebiutowała w 2013 roku tytułem "Opowiastki dla małych uszu".

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Joanną Wachowiak

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem w Kwakowie

Utworzono dnia 09.10.2017
Niestety już po spotkaniu! Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy Filia w Kwakowie po raz kolejny wzięła udział w Pomorskich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”. W czwartek 5 października 2017 r.  Gminna Biblioteka Publiczna w...
czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem w Kwakowie

Ruch i książka- kolejna kreatywna sosota za nami

Utworzono dnia 07.10.2017

Ruch i książka – kolejna kreatywna sobota za nami

Kreatywna, październikowa sobota w GBP w Kobylnicy to przede wszystkim rozmowa o zdrowym odżywianiu i zaletach sportu. To także dobra książka promująca zdrowy tryb życia. Uzyskaną wiedzę przećwiczyliśmy w praktyce ćwicząc zumbę. Było wesoło, rytmicznie, zresztą sami zobaczcie. Po wysiłku miło było uzupełnić brakujące elektrolity pysznym fit koktajlem i lemoniadą.Serdecznie dziękujemy pani Wioli Jasiewicz bez której to energetyczne spotkanie nie mogło się odbyć.

DKK dla dzieci pierwsze spotkanie

Utworzono dnia 07.10.2017

DKK dla dzieci pierwsze spotkanie

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki to okazja do odnalezienia odpowiedzi na wiele ważnych dziecięcych pytań. Dlaczego skarpetki zawsze gubią się w praniu? Co się z nimi dzieje? Okazuje się, że skarpetki uciekają by realizować marzenia- nasze bohaterki zostały politykami, aktorami, marynarzami... Świetnie się bawiliśmy zgłębiając tajemnice przezabawnej książki Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".

czytaj dalej na temat: DKK dla dzieci pierwsze spotkanie

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarium

Październik 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny