Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wolontariat

Czcionka:

Wolontariat w bibliotece

Nie od dziś wiadomo, że istnieje taki rodzaj działalności, jaką jest wolontariat. Jest wielu ludzi, którzy z własnej woli i bez oczekiwania wynagrodzenia finansowego chcą nieść pomoc innym ludziom.

Pomimo tego, że wolontariat jest działalnością bezpłatną nie oznacza to, że nie niesie za sobą licznych korzyści - zarówno dla wolontariusza, jak i dla osób korzystających z ich pracy. Wolontariat daje niesamowitą okazję do zdobycia doświadczenia zawodowego, doświadczenia w pracy i komunikowaniu się z ludźmi czy skorzystania z przeżyć i wiedzy podopiecznych czy współpracowników.  

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy również pragnie stworzyć społeczność wolontariuszy w swoich strukturach. Mamy już pewne doświadczenia w pracy wolontariuszy, ale teraz chcielibyśmy rozwinąć tą działalność na większą skalę. Zachęcamy kandydatów na wolontariuszy w naszej Bibliotece do śledzenia strony internetowej, gdzie będziemy zamieszczali aktualne oferty. Można włączyć się m.in. do organizowania imprez kulturalno-oświatowych, zajęć edukacyjnych z dziećmi. Swoje zdolności można wykorzystać opracowując wystawy okolicznościowe, organizując  wieczory poezji i prozy.

Możemy zapewnić, że Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy we współpracy  z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Słupsku umożliwi udział w szkoleniu dla wolontariuszy dla osób, które wyrażą chęć pracy w naszej instytucji.

GBP w Kobylnicy jest uczestnikiem projektu pt.: „Czas na działanie – od pomysłu do realizacji” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej PO FIO, Miasta Słupsk, Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku. Projekt realizowany w okresie od 01.06.2014 do 31.12.2014 r. na terenie powiatu słupskiego, mieście Słupsk, w Gminie i mieście Brusy.   Celem projektu jest wzmocnienie wolontariatu jako formy aktywności obywatelskiej, podniesienie wiedzy i intensyfikacja obywatelskiego uczestnictwa w życiu publicznym  i społecznym poprzez inicjowanie działań wspólnot lokalnych, promowanie i rozwijanie ruchu wolontarystycznego w działaniach na rzecz rozwiązywania problemów mieszkańców oraz stworzenie partnerskich warunków do realizacji inicjatyw społeczno-edukacyjnych w środowisku     lokalnym.

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarium

Marzec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny