Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Wspólne kolędowanie mieszkańców we Wrzącej.

Utworzono dnia 10.01.2017

W dniu 5.01.2016r. odbyło się wspólne kolędowanie mieszkańców Wrzącej.

Spotkanie przyciągnęła wyjątkowa świąteczna atmosfera dzieci, młodzież jak i tych nieco starszych do wspólnego śpiewania, kolędowania, zabawy jak i do rozmowy.

Goście mogli podziwiać niezwykły występ teatrzyku „Kurtynka”. Grupa złożona z uczniów Szkoły Podstawowej w Słonowicach przedstawiła spektakl, który tematycznie nawiązywał do obchodzonych niedawno Świąt. Młodzi aktorzy ukazali w nim historię narodzin Jezusa Chrystusa, wiele z dialogów wzbogacając o zdarzenia, które mają miejsce w XXI wieku. Humorystyczne, ale jednocześnie skłaniające do refleksji przedstawienie z ogromną ciekawością śledziła publiczność, by po jego zakończeniu nagrodzić młodych aktorów gromkimi brawami.
Uczestnicy mogli także sprawdzić swoją wiedzę na temat Świąt Bożego Narodzenia i związanych z nimi tradycji. Znaczenie symboli, potraw czy kolęd przybliżał zgromadzonym Andrzej Jarząb.

Wśród uczestników, którzy w czwartkowe popołudnie pojawili się na spotkaniu zostały rozlosowane nagrody książkowe jak i małe upominki z cytatami z literatury.

Występy przybyłych gości, śpiewanie kolęd, ale przede wszystkim możliwość wspólnego spędzenia czasu okazały się być chwilami niezwykłej radości. 

Wigilia w Sycewicach

Utworzono dnia 29.12.2016

22 grudnia (czwartek) 2016 w GBP w Kobylnicy Filia w Sycewicach zebrali się wolontariusze działający przy bibliotece. Było to wyjątkowe spotkanie wigilijne.

czytaj dalej na temat: Wigilia w Sycewicach

Podsumowanie konkursu "Marzycielska Poczta- napisz kartkę- list do chorego dziecka"

Utworzono dnia 14.12.2016

Dnia 14 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy Filia w Sycewicach  odbyło się podsumowanie konkursu pn. "Marzycielska Poczta -napisz list-kartkę do chorego dziecka" . Na tę uroczystość licznie przybyli uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w...

czytaj dalej na temat: Podsumowanie konkursu "Marzycielska Poczta- napisz kartkę- list do chorego dziecka"

Niezwykła lekcja historii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy

Utworzono dnia 08.12.2016
Gminną Bibliotekę Publiczną w Kobylnicy odwiedzili dziś gimnazjaliści. Celem spotkania było wspólne zgłębianie historii na podstawie filmu promującego książkę pt. "Czas pogardy i nadziei". Młodzież z zainteresowaniem obejrzała film i wysłuchała informacji o...
czytaj dalej na temat: Niezwykła lekcja historii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy

Spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy

Utworzono dnia 08.12.2016

6 grudnia 2016 r.  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy  odbyło się spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz z Koszalina, dziennikarką, autorką reportarzy i felietonów o tematyce społecznej i podróżniczej. Jej publikacje ukazały się w "Głosie Koszalińskim", "Przeglądzie", "Miliarderze", "Poznaniaku", "Sukcesie", "Top Class", "Polityce", holenderskim "Reve", nowojorskim "Kurierze Plus" i innych. 

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy

Mikołakowe prezenty dla czytelników

Utworzono dnia 08.12.2016
Mikołajki to najlepszy czas na wspólny spacer do biblioteki oczywiście. Na czytelników czekały tego dnia nie tylko  liczne nowości wydawnicze, ale także słodka niespodzianka. Wszystkie osoby, które odwiedziły bibliotekę i poprawnie odpowiedziały na pytanie o...
czytaj dalej na temat: Mikołakowe prezenty dla czytelników

Podziękowania i okolicznościowy egzemplarz "Quo Vadis" dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy

Utworzono dnia 06.12.2016
Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy otrzymała podziękowania i okolicznościowy egzemplarz "Quo vadis" od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział w piątej edycji Narodowego Czytania, które odbyło się 3 września 2016 roku.
czytaj dalej na temat: Podziękowania i okolicznościowy egzemplarz "Quo Vadis" dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Kobylnicy

Przedszkolaki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy

Utworzono dnia 06.12.2016

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy gościła dziś pomocników Świętego Mikołaja,którymi były dzieci z przedszkola Pluszowy Zakątek.

czytaj dalej na temat: Przedszkolaki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy

Witamy!

Utworzono dnia 24.11.2016

Witamy w nowej odsłonie naszej strony internetowej. Dostęp do starej strony i archiwalnych wiadomości znajduje się tutaj

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarium

Grudzień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 82

W poprzednim tygodniu: 62

W tym miesiącu: 179

W poprzednim miesiącu: 399

Wszystkich: 5014