Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Ferie z pomysłem? Tylko w bibliotece!

Utworzono dnia 20.01.2017

Czas ferii to czas wolny od nauki, to okres szalonych zabaw na śniegu i inspirujących spotkań w bibliotece.

czytaj dalej na temat: Ferie z pomysłem? Tylko w bibliotece!

Drugi dzień ferii w Gminnej Bibliotece

Utworzono dnia 17.01.2017

Głównym tematem dzisiejszych zajęć była zmieniająca się moda na przestrzeni wieków.

czytaj dalej na temat: Drugi dzień ferii w Gminnej Bibliotece

Ferie w bibliotece

Utworzono dnia 16.01.2017
Pierwszy dzień ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy upłynął nam na rozmowie o rodzinie. Czytaliśmy wiersz Danuty Wawiłow "Nasza rodzina", rozwiązywaliśmy rodzinne zagadki, graliśmy w gry i stworzyliśmy własne drzewa genealogiczne. Jutro stworzymy ramki do...
czytaj dalej na temat: Ferie w bibliotece

Ferie w bibliotece w Sycewicach

Utworzono dnia 12.01.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy Filia w Sycewicach zaprasza  na zajęcia feryjne  „ Moje korzenie, moja rodzina-warsztaty małego genealoga” , które odbędą się w dniach 17.01-19.01(wtorek-czwartek) w godz....

czytaj dalej na temat: Ferie w bibliotece w Sycewicach

Karnawał w bibliotece

Utworzono dnia 10.01.2017

Piąty stycznia powitał nas śniegiem i wichrem. Pomimo  szarugi za oknem i nieprzyjemnej aury zebrane w bibliotece w Kwakowie dzieci, były w wyśmienitych nastrojach. Podczas spotkania dowiedziały się bowiem mnóstwo ciekawostek o pochodzeniu i znaczeniu dla polskiej tradycji  Święta Trzech Króli, które przypada zawsze 6 stycznia. Młodzi czytelnicy usłyszeli także wspaniałą nowinę! Wraz ze Świętem Mędrców nastaje dla nas czas ...karnawału!

czytaj dalej na temat: Karnawał w bibliotece

Wspólne kolędowanie mieszkańców we Wrzącej.

Utworzono dnia 10.01.2017

W dniu 5.01.2016r. odbyło się wspólne kolędowanie mieszkańców Wrzącej.

Spotkanie przyciągnęła wyjątkowa świąteczna atmosfera dzieci, młodzież jak i tych nieco starszych do wspólnego śpiewania, kolędowania, zabawy jak i do rozmowy.

Goście mogli podziwiać niezwykły występ teatrzyku „Kurtynka”. Grupa złożona z uczniów Szkoły Podstawowej w Słonowicach przedstawiła spektakl, który tematycznie nawiązywał do obchodzonych niedawno Świąt. Młodzi aktorzy ukazali w nim historię narodzin Jezusa Chrystusa, wiele z dialogów wzbogacając o zdarzenia, które mają miejsce w XXI wieku. Humorystyczne, ale jednocześnie skłaniające do refleksji przedstawienie z ogromną ciekawością śledziła publiczność, by po jego zakończeniu nagrodzić młodych aktorów gromkimi brawami.
Uczestnicy mogli także sprawdzić swoją wiedzę na temat Świąt Bożego Narodzenia i związanych z nimi tradycji. Znaczenie symboli, potraw czy kolęd przybliżał zgromadzonym Andrzej Jarząb.

Wśród uczestników, którzy w czwartkowe popołudnie pojawili się na spotkaniu zostały rozlosowane nagrody książkowe jak i małe upominki z cytatami z literatury.

Występy przybyłych gości, śpiewanie kolęd, ale przede wszystkim możliwość wspólnego spędzenia czasu okazały się być chwilami niezwykłej radości. 

Wigilia w Sycewicach

Utworzono dnia 29.12.2016

22 grudnia (czwartek) 2016 w GBP w Kobylnicy Filia w Sycewicach zebrali się wolontariusze działający przy bibliotece. Było to wyjątkowe spotkanie wigilijne.

czytaj dalej na temat: Wigilia w Sycewicach

Podsumowanie konkursu "Marzycielska Poczta- napisz kartkę- list do chorego dziecka"

Utworzono dnia 14.12.2016

Dnia 14 grudnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy Filia w Sycewicach  odbyło się podsumowanie konkursu pn. "Marzycielska Poczta -napisz list-kartkę do chorego dziecka" . Na tę uroczystość licznie przybyli uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w...

czytaj dalej na temat: Podsumowanie konkursu "Marzycielska Poczta- napisz kartkę- list do chorego dziecka"

Niezwykła lekcja historii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy

Utworzono dnia 08.12.2016
Gminną Bibliotekę Publiczną w Kobylnicy odwiedzili dziś gimnazjaliści. Celem spotkania było wspólne zgłębianie historii na podstawie filmu promującego książkę pt. "Czas pogardy i nadziei". Młodzież z zainteresowaniem obejrzała film i wysłuchała informacji o...
czytaj dalej na temat: Niezwykła lekcja historii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy

Spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy

Utworzono dnia 08.12.2016

6 grudnia 2016 r.  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy  odbyło się spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz z Koszalina, dziennikarką, autorką reportarzy i felietonów o tematyce społecznej i podróżniczej. Jej publikacje ukazały się w "Głosie Koszalińskim", "Przeglądzie", "Miliarderze", "Poznaniaku", "Sukcesie", "Top Class", "Polityce", holenderskim "Reve", nowojorskim "Kurierze Plus" i innych. 

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 35

W poprzednim tygodniu: 56

W tym miesiącu: 144

W poprzednim miesiącu: 267

Wszystkich: 3505