Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Mali genealodzy w bibliotece we Wrzącej

Utworzono dnia 24.01.2017

Pierwsze zajęcia ferii w Bibliotece we Wrzącej poświęcone były rodzinie.
Najpierw dzieci wysłuchały ciekawej opowieści pradziadka z obrazu, następnie same przemieniały się w genealoga i tworzyły drzewa genealogiczne swojej rodziny.

Maraton filmowy w Sycewicach

Utworzono dnia 24.01.2017

Dnia 20 stycznia o godz. 18 "wystartowaliśmy" z maratonem filmowym. Nim jednak do niego doszło wśród młodych czytelników przeprowadzona została ankieta na temat interesującej ich tematyki filmowej. Wśród wielu filmów wybraliśmy trzy tytuły. Około...

czytaj dalej na temat: Maraton filmowy w Sycewicach

Karnawałowa czytelnia...

Utworzono dnia 20.01.2017

18 stycznia odbyło się pierwsze noworoczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece w Kwakowie.

czytaj dalej na temat: Karnawałowa czytelnia...

Ferie z pomysłem? Tylko w bibliotece!

Utworzono dnia 20.01.2017

Czas ferii to czas wolny od nauki, to okres szalonych zabaw na śniegu i inspirujących spotkań w bibliotece.

czytaj dalej na temat: Ferie z pomysłem? Tylko w bibliotece!

Drugi dzień ferii w Gminnej Bibliotece

Utworzono dnia 17.01.2017

Głównym tematem dzisiejszych zajęć była zmieniająca się moda na przestrzeni wieków.

czytaj dalej na temat: Drugi dzień ferii w Gminnej Bibliotece

Ferie w bibliotece

Utworzono dnia 16.01.2017
Pierwszy dzień ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kobylnicy upłynął nam na rozmowie o rodzinie. Czytaliśmy wiersz Danuty Wawiłow "Nasza rodzina", rozwiązywaliśmy rodzinne zagadki, graliśmy w gry i stworzyliśmy własne drzewa genealogiczne. Jutro stworzymy ramki do...
czytaj dalej na temat: Ferie w bibliotece

Ferie w bibliotece w Sycewicach

Utworzono dnia 12.01.2017

Gminna Biblioteka Publiczna w Kobylnicy Filia w Sycewicach zaprasza  na zajęcia feryjne  „ Moje korzenie, moja rodzina-warsztaty małego genealoga” , które odbędą się w dniach 17.01-19.01(wtorek-czwartek) w godz....

czytaj dalej na temat: Ferie w bibliotece w Sycewicach

Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Utworzono dnia 11.01.2017

Za oknem zima tak więc i nasze cykliczne zajęcia z przedszkolakami były utrzymane w podobnej tematyce. Dziś dzieci wybrały się w wycieczkę do najzimniejszego zakątka naszej planety wraz z książką Rafała Witka pt. "Wyprawa na biegun".

czytaj dalej na temat: Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Karnawał w bibliotece

Utworzono dnia 10.01.2017

Piąty stycznia powitał nas śniegiem i wichrem. Pomimo  szarugi za oknem i nieprzyjemnej aury zebrane w bibliotece w Kwakowie dzieci, były w wyśmienitych nastrojach. Podczas spotkania dowiedziały się bowiem mnóstwo ciekawostek o pochodzeniu i znaczeniu dla polskiej tradycji  Święta Trzech Króli, które przypada zawsze 6 stycznia. Młodzi czytelnicy usłyszeli także wspaniałą nowinę! Wraz ze Świętem Mędrców nastaje dla nas czas ...karnawału!

czytaj dalej na temat: Karnawał w bibliotece

Wspólne kolędowanie mieszkańców we Wrzącej.

Utworzono dnia 10.01.2017

W dniu 5.01.2016r. odbyło się wspólne kolędowanie mieszkańców Wrzącej.

Spotkanie przyciągnęła wyjątkowa świąteczna atmosfera dzieci, młodzież jak i tych nieco starszych do wspólnego śpiewania, kolędowania, zabawy jak i do rozmowy.

Goście mogli podziwiać niezwykły występ teatrzyku „Kurtynka”. Grupa złożona z uczniów Szkoły Podstawowej w Słonowicach przedstawiła spektakl, który tematycznie nawiązywał do obchodzonych niedawno Świąt. Młodzi aktorzy ukazali w nim historię narodzin Jezusa Chrystusa, wiele z dialogów wzbogacając o zdarzenia, które mają miejsce w XXI wieku. Humorystyczne, ale jednocześnie skłaniające do refleksji przedstawienie z ogromną ciekawością śledziła publiczność, by po jego zakończeniu nagrodzić młodych aktorów gromkimi brawami.
Uczestnicy mogli także sprawdzić swoją wiedzę na temat Świąt Bożego Narodzenia i związanych z nimi tradycji. Znaczenie symboli, potraw czy kolęd przybliżał zgromadzonym Andrzej Jarząb.

Wśród uczestników, którzy w czwartkowe popołudnie pojawili się na spotkaniu zostały rozlosowane nagrody książkowe jak i małe upominki z cytatami z literatury.

Występy przybyłych gości, śpiewanie kolęd, ale przede wszystkim możliwość wspólnego spędzenia czasu okazały się być chwilami niezwykłej radości. 

NASZA PLACÓWKA

Zegar

Kalendarium

Marzec 2017
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 47

W poprzednim tygodniu: 146

W tym miesiącu: 521

W poprzednim miesiącu: 0

Wszystkich: 2017